piątek, 23 maja 2014

Sport


To właśnie teraz jest najlepszy moment że z słońcem i ciepłymi dniami wyciągamy zanurzony sprzęt sportowy .
To teraz zaczynamy uczyć nasze pociechy jeździć na rowerach hulajnogach czy rolkach . I u nas tez pierwsze kroki stawiamy.

Tosienka na pierwsze urodziny dostała laufer czyli rowerek biegowy. Był on z nami trzy lata. Do momentu jak nasz mały szalony człowieczek go nie połamał. Następnie zakupiliśmy większy metalowy rowerek biegowy . Tosia na jednym i na drugim nie miała problemu żeby jeździć. No ale w tamtym roku stwierdziliśmy że to już czas żeby jej kupić normalny rower z pedałami.  I tak zrobiliśmy dzięki dziadka dostała na Dzień Dziecko rower . Niestety rodzice nie pomyśleli wtedy :( i zakupiliśmy rower z dodatkowymi kołami czyli rower z czterema kołami :( I to był błąd . Trzeba było z biegowego obrazu na dwa koła a nie ułatwiać jej . Teraz nie może załapać z powrotem jak to jest na dwóch kółkach . Nie podajemy się i trenujemy. 
Z racji tego że ja uwielbiam jeździć na łyżwach i rolkach zakupiliśmy w tym roku Tosi rolki . Wczoraj była pierwsza jazda próbna która wypadła bardzo dobrze . Dobrze że zima jeździliśmy na łyżwach to dziecko wiedziało o co chodzi . Bo jak wytłumaczyć jak się samemu nie ma na nogach . Po godzinie uczenia Antosia była padnięta ale szczęśliwa .
No i mamy hulajnogę którą odziedziczyła po wujku Wojtku . Szczerze to nie pamiętam kiedy i jak nauczyła się na niej jeździć . 

No ok wszystko dobrze .
Sprzęty są chęć dziecka też tylko nie zapominajmy o BEZPIECZEŃSTWIE.  
Na rower , rolki i hulajnoga nie zapominajmy zakładać kasku . I nie taki bo jest piękny modny i wszyscy takie mają . To musi być dobre i bezpieczne to chroni nasze małe szczęścia . Najlepiej pójść do dobrego sklepu i fachowcami od roweru o tam wybrać . Szczerze dziwie się że ludzie takie sprawy kupują w internecie .
 Poza kaskiem do rolek zakładamy ochraniacze na kolana i łokcie ale zastanawiamy się czy nie przykleić poduszki na dupcie . ☺ Tyle było ostatnio upadków że szok .

2 komentarze:

  1. Sport... jako dziecko uwielbiałam się ruszać... A potem się porąbało wszystko :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj ja nigdy dobra nie byłam w te klocki ☺a teraz to wogule Na szczęście są dzieci z którymi wypada coś robić ☺

    OdpowiedzUsuń